تازه های اخبار تازه های اخبار

پرداخت بیش از 1000 فقره تسهیلات ازدواج توسط شعب بانک مسکن استان کرمانشاه

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمانشاه گفت: سال گذشته در مجموع یک هزارو119فقره تسهیلات ازدواج در شعب استان کرمانشاه به زوج های جوان پرداخت شده است.

حسن ریحانی پور در گفتگو با خبرگزاری هیبنا اظهار داشت: سال گذشته یک هزار و119 فقره تسهیلات معادل 351میلیارد و 150میلیون ریال به زوج های جوان در استان کرمانشاه پرداخت شده است.

مدیر شعب استان درخصوص افزایش سقف تسهیلات ازدواج اظهار داشت: در شعب بانک مسکن از ابتدای سالجاری به هرمتقاضی تسهیلات ازدواج مبلغ 500میلیون ریال تسهیلات ازدواج پرداخت شده است . در استان کرمانشاه 129 فقره به شعب استان معرفی شده و افرادی که در سامانه ازدواج ثبت نام و بانک مسکن را به عنوان بانک عامل انتخاب کرده اند براساس اعتبار تخصیصی به شعب استان به نوبت از تسهیلات ازدواج بهره مند خواهند شد. به این ترتیب زوج و زوجه در مجموع از یک میلیارد ریال تسهیلات ازدواج بهره مند می شوند.

ریحانی پور گفت: افراد یا زوجهای متقاضی تسهیلات ازدواج، پس از ثبت نام در سامانه ، چنانچه بانک مسکن را به عنوان بانک عامل انتخاب کرده باشند، در صورت تخصیص اعتبار از سوی مرکز، توسط مدیریت شعب استان تعیین شعبه خواهند شد. این افراد پس از اطلاع از نوبت دریافت وام خود از طریق پیامک بانک، حداکثر تا 12 روز بایستی به شعبه مراجعه کرده و تا 45 روز نیز مهلت دارند تا تشکیل پرونده خود را تکمیل و تسهیلات ازدواج دریافت کنند.

وی افزود: منابع مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل سپرده پذیری حسابهای قرض الحسنه تامین می شود لذا هموطنان باافتتاح حساب قرض الحسنه یا تکمیل موجودی حسابهای خود، علاوه بر شانس برخورداری از جوایز قرعه کشی این حسابها ، قدم در راهی پرخیر و برکت گذاشته و زمینه تشکیل خانواده ای را فراهم می کنند.

مدیر شعب استان کرمانشاه از دیگر موارد استفاده از منابع حساب های قرض الحسنه در این استان را ساخت مدرسه عنوان کرد و گفت: مدرسه شش کلاسه با نام شهیدان قربانی و یزدانفر(شهدای بانک مسکن استان کرمانشاه) در شهرستان سرپلذهاب از محل منابع قرض الحسنه در سال 97 به بهره برداری رسید وطی دو سال گذشته، میزبان دانش آموزان عزیز این شهرستان بوده است.

 

آخرین بروزرسانی 1399/3/25