اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

مدیر عامل بانک در سفر به بام ایران تاکید کرد

اقتصادمسکن، لوکوموتیو خروج از رکود اقتصادی است

بخش مسکن به‌عنوان لوکوموتیو خروج از رکود بخش اقتصادی کشور به‌شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت چهارمحال و بختیاری، دکتر بت‌شکن مدیر عامل بانک با بیان این مطلب در نشست تکریم و معارفه مدیران شعب چهارمحال و بختیاری که با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک و مسوولان استانی برگزار شد از همراهی و همدلی همکاران با مدیر شعب استان طی 3 سال گذشته قدردانی کرد و گفت: موفقیت های بدست آمده در این مدت مرهون تلاش و زحمات تمام کارکنان می باشد.
دکتر بت شکن با قدردانی از زحمات سه ساله مسعود رضوانی، موفقیت های حاصل شده در بخش مسکن مهرو فروش اقساطی واحدها،رشد سپرده ها ، صدور ضمانت نامه و بازسازی شعب را مهم دانست و ابراز امیدواری کرد که لطف اله آباد مدیر جدید استان با انرژی بیشتر و توان ناشی از جوان بودن بتواند جایگاه مدیریت شعب استان را دربین مدیریت های کشور و بانک های استان تقویت کند.
وی، از حسن ظن مدیران و مسوولان استان نسبت به عملکرد بانک مسکن تشکر کرد و مهمترین سرمایه بانک را سرمایه اجتماعی ناشی از عملکرد ارزیابی کرد و از کارکنان خواست تا با عملکرد موثر، دایماً سرمایه اجتماعی بانک را افزایش داده و اعتماد عمومی به بانک را تقویت کنند.
مدیر عامل بانک از کارکنان خواست تا با افزایش سهم منابع ارزان قیمت ، به‌طوری که حداقل 10 درصد از کل منابع شامل منابع ارزان قیمت باشد ، قیمت تمام شده پول را در بانک کاهش دهند.
دکتر بت شکن با اشاره به اینکه بانک مسکن دارای مستحکم ترین پرتفوی تسهیلاتی در شبکه بانکی است، گفت : رعایت بهداشت اعتباری در بانک، موجب شده است تا مطالبات بانک مسکن کمترین مطالبات در شبکه بانکی باشد و ما هدف کمتر از یک درصد را برای پایان سال 96 برنامه ریزی کرده ایم .
وی افزود : بانک مسکن از جهت ماموریتی ، یک بانک تخصصی و توسعه ای است لذا ما از حیث تخصصی خود با در دست داشتن ابزارهایی مانند سپرده صندوق مسکن یکم و حساب سپرده ممتاز با سایر بانکها رقابت می کنیم .

دکتر بت شکن نرخ سپرده قانونی صندوق های پس انداز مسکن بانک مسکن نزد بانک مرکزی را یک ابزار منحصر بفرد برای بانک مسکن دانست و توضیح داد : این بدین معنا است که قیمت تمام شده پول نزد بانک مسکن بسیار کمتر از سایر بانکها می باشد. سایر بانک ها یا چنین ابزارهایی را دراختیار نداشته یا شرایط بانک مسکن را ندارند.

مدیرعامل بانک گفت: رویکرد دوم بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی ماموریت توسعه ای آن است ، در این فضا ما با هیچ بانکی رقابت نمی کنیم . لذا با در دست داشتن ابزارهای خاص این بخش ، در خدمت سیاست های توسعه ای دولت هستیم ، اولویت های دولت را ما به پیش می بریم مانند تسهیلات طرح مسکن مهر ، بافت فرسوده و اعطای تسهیلات به خانواده ایثارگران.
وی افزود: ماموریت توسعه ای ما این است که سیاست های دولت را در بخش مسکن اجرا کنیم و دراین حوزه اساساً رقابت معنی ندارد.
دکتر بت شکن با اشاره به پتاسیل منابع انسانی در بانک از حوزه آموزش خواست در شش ماهه دوم سال برنامه های حرفه ای جدید به منظور معرفی محصولات جدید به مشتریان از جمله صندوق زمین و ساختمان،استادخزانه،ایراق مشارکت رهنی،صکوک وغیره برنامه ریزی کنند.
در ادامه این نشست شمسعلی امیری معاون مدیریت استان با معرفی پتانسیل های استان در حوزه های مختلف گفت : چهارمحال وبختیاری دارای 9 شهرستان است که مردم 4 شهرستان و حدود 50 درصد از جمعیت استان در بخش روستایی و چهار شهرستان فاقد شعبه بانک مسکن است و از خدمات مستقیم شعب بانک مسکن محروم هستند.
امیری همچنین گزارشی از منابع استان و سهم بانک ، جایگاه اعتباری و مطالبات مدیریت شعب استان ارایه کرد.
لطف اله آباد مدیر جدید شعب استان نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از وضعیت اجتماعی و اقتصادی استان گفت: برای نهادینه سازی نظام شایسته سالاری و عدالت ورزی ، تکریم مشتریان و افزایش بهره وری سازمانی با بکارگیری اصول مدیریت مشارکتی تلاش خواهم کرد.
همچنین، امانی مدیرکل دفتر فنی استانداری به نمایندگی از طرف استاندار و مجموعه استانداری از زحمات و همکاری مسعود رضوانی با آن اداره تقدیر کرد و افزایش تعداد شعب بانک مسکن جهت خدمت رسانی بهتر به مردم استان را خواستارشد.
براساس این گزارش، روسای شعب فرخشهر، لردگان، فارسان، 15 خرداد بروجن، کاشانی شهرکرد، شریعتی شهرکرد و هفشجان به دلیل عملکرد موثر لوح تقدیر دریافت کردند.
همچنین مدیرعامل بانک با هدایایی از فرزندان شهید انصاری ، رییسی ، جعفرزاده ، مسلمی منفرد و صالح ریاحی تقدیر کرد.
همچنین، دکتر بت شکن در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: نسبت پرداخت تسهیلات در بانک های کشور، ۸۵ درصد میزان سپرده هاست که این میزان در بانک مسکن چهارمحال و بختیاری تا چهار برابر میزان سپرده ها انجام و پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک افزود : بهره پایین تسهیلات بانک مسکن تا ۱۴ درصد، باعث شده تا مطالبات معوق این بانک زیاد نباشد.
وی عنوان داشت: بهینه سازی شعب از سیاست های بانک مسکن به شمار می رود.
دکتر بت شکن افزود: بانک مسکن آمادگی احداث مدرسه در شهرک های مسکن مهر چهارمحال و بختیاری را دارد.
در این دیدار قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: پروژه های مرتبط با بانک مسکن چهارمحال و بختیاری، کمترین مشکل را در زمینه برخورداری از تسهیلات بانکی دارند.
وی تاکید کرد: پروژه مسکن مهر، طرحی مطلوب بود اما در برخی مناطق به بیراهه و انحراف رفته که باعث ضربه زدن به اقتصاد کشور شده است. همچنین انجام هزینه های بلندمدت در کوتاه مدت و وارد شدن فشار زیاد به مجموعه بانکی کشور در اجرای پروژه مسکن مهر از آثار منفی این طرح در اقتصاد کشور محسوب می شود.
وی تصریح کرد: نبود فضاهای آموزشی و فرهنگی مانند مدرسه و مسجد در برخی سایت های مسکن مهر، از دیگر مشکلات این پروژه است.
همچنین، دکتر بت شکن در سفر به شهرکرد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، هدف بانک مسکن را کمک به خانه دار شدن اقشار متوسط و ضعیف دانست و اظهار کرد: تسهیلات در این بانک با مشارکت واقعی و بازپرداخت بلندمدت 15ساله ارایه می شود.
دکتر بت شکن اظهار کرد: هم اینک یک هزار و 260 شعبه بانک مسکن با 13هزار نفر پرسنل در کشور فعال است .
مدیرعامل بانک مسکن حوزه مسکن و ساختمان را پیشتاز بخش اقتصادی دانست که می توان کشور را از رکود خارج کرد.
حجت الاسلام نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال وبختیاری نیز تامین مسکن را از مشکلات مردم استان دانست و گفت: نگاه بانک ها در کلان باید به سمت حمایت از قشرهای ضعیف و نگاه خدمت به مردم باشد.
وی اظهارکرد: هرچه نگاه سودآوری بانک ها بیشتر باشد این امر آسیب زیادی را به جامعه می رساند و بانک ها باید به موازات سودآوری خدمت رسانی را نیز مد نظر داشته باشند.

آخرین بروزرسانی 1394/10/2

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین