اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

دکتر بت شکن در مراسم معارفه روسای جدید ادارات

تغییرات سازمانی گامی به منظور حرکت رو به جلوی بانک است

مراسم معارفه رؤسای ادارات کل روابط عمومی،اعتبارات، آموزش، رفاه کارکنان و امور کارکنان با حضور مدیر عامل، اعضای هیات مدیره، مدیران امور و رؤسای ادارات برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این نشست دکتر بت شکن، مدیر عامل بانک با قدردانی از کارگروهی که مسوولیت شناسایی مدیران و جا به جایی آنها را به عهده دارند تغییرات را نشان دهنده پویایی و حرکت رو به جلو بانک در مسیر خود عنوان کرد.
وی با اشاره به حرکت رو به جلو بانک در همه ابعاد آن را نشان از ایفای نقش سازنده بانک دانست افزود: بانک حرکتی را شروع کرده است و در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در زمینه مسکن و ساختمان موثر است و انتظار این است که این نقش پررنگتر شود.
دکتر بت شکن با تاکید بر تلاش در راستای ارتقای جایگاه اصلی بانک ، همراهی و همراستایی تمامی مدیران را خواستار شد.
وی با اشاره به تغییرات  مدیریت امور اعتباری گفت: در این مدیریت دو اداره مستقل ایجاد شده است و امیدواریم با تغییر ایجاد شده، جریان جدیدی در این حوزه به وجود آید.
بت شکن افزود: این تغییر پوست اندازی برای کارهای جدید است و وقتی ادارات مستقل داریم انتظارات خیلی فراتر است و باید هر دو اداره فعال تر از قبل عمل نمایند.
مدیر عامل بانک در ادامه در خصوص ویژگی های اداره کل تسهیلات تبصره ای تصریح کرد: اداره تسهیلات تبصره ای با مشتری آحاد مردم و افراد حقیقی سر و کار دارد و با تحلیل اقتصاد خانوار به تصمیم سازی می رسد. نقش آن ارایه تسهیلات برای مسکن اجتماعی، روستایی، مسکن مهر، ایثارگران و ... است و باعث ارتقای شان اجتماعی بانک می شود.
وی افزود: اداره اعتبارات و تامین مالی با شرکت های تخصصی و حقوقی در ارتباط خواهد بود و با تحلیل اقتصاد مسکن و شناخت مقوله ریسک صنعت ساختمان فضاهای موجود در کسب و کار مسکن را شناسایی کرده و باید بتواند با گروه مالی و شرکت تامین سرمایه ارتباط موثری برقرار کرده ، بر طرح های توسعه ای نظارت داشته باشد و ابزارهای جدید را برای تامین مالی طراحی کند.
وی افزود: هر دو اداره باید برای بخش مسکن سیاست گذاری اعتباری در بخش کلان داشته باشند وحتی بتوانیم به بانک مرکزی هم در این مسیر یاری برسانیم.
دکتر بت شکن در ادامه تصریح کرد: سیاست های اعتباری می تواند منعطف و تسهیل کننده باشد و حضور موثر در بخش تامین مالی مسکن و ساختمان و زیر ساخت داشته باشد.
 روسای شعب باید بازاریابان خبره  باشند و باید با مشتری ارتباط داشته باشد. هر طرح اعتباری باید از شعبه و مدیریت ارجاع شود و  ارزیابی های اعتباری در اداره انجام شود و به این ترتیب با ساختار هایی که اطمینان بخش است بانک را واکسینه می کنیم.
بت شکن در ادامه حسین حیدری و ندا کسری کرمانشاهی را به عنوان روسای ادارات کل اعتبارات و تامین مالی و تسهیلات تبصره ای معرفی کرد.
مدیر عامل بانک در ادامه ضمن تقدیر از مسعود ایزدی در مدت تصدی ریاست اداره کل رفاه کارکنان وی را به عنوان رییس اداره کل روابط عمومی معرفی کرد و گفت: روابط عمومی دغدغه های بزرگی دارد و با روحیه خوب و تعامل سازنده با مجموعه جراید و رسانه ها و کارکنان بانک جریان سازی مثبت در بانک را تقویت کند.
وی همچنین بر اطلاع رسانی، برگزاری همایش های سراسری و نهادینه سازی ارزش های سه گانه مذهبی انقلابی ، ملی و سازمانی تاکید کرد.
دکتر بت شکن بر استفاده روابط عمومی از ویژگی های ذاتی بانک تاکید کرد و افزود: ادارات باید با روابط عمومی تعامل سازنده داشته باشند و تلاش کنند اولویت های استراتژی بانک دغدغه های اصلی همه باشد.
مدیر عامل بانک در ادامه بر اهمیت فوق العاده حوزه منابع انسانی تاکید کرد و گفت: مهمترین سرمایه های بانک منابع انسانی و اعتبار هستند و اولین مشتریان بانک کارکنان هستند.
وی افزود: زحمات خوبی در حوزه آموزش صورت گرفته است و از این پس نیز با یک مدیر عمل گرا ادامه خواهد یافت. انتظار من از این مجموعه منابع انسانی و با تاکید خاص بر آموزش، پرورش بانکدار حرفه ای است.
دکتر بت شکن در ادامه تاکید کرد: باید متناسب با نیازهای آموزشی برنامه آموزشی تعیین شودو آموزش باید بتواند خود را در محصولات، خدمات و ارایه سرویس های بانکی نشان دهد و نقش پیش گیری کننده در سیستم ایفا کند. هر چه آموزش موثرتر باشد کارها بهتر انجام می شود و نواقص و تخلفات کمتر می شود.
مدیر عامل بانک در ادامه ناصر رفیعی را به عنوان رییس اداره کل آموزش معرفی کرد.
دکتر بت شکن در ادامه با قدردانی از زحمات نجفیان در مدت تصدی اداره کل امور کارکنان مسعود ارمغانی را به عنوان رییس اداره کل امور کارکنان معرفی کرد و گفت: زحمات انجام شده باید با رویکرد علمی تقویت شود ، حوزه منابع انسانی باید چترش را بر روی کل بانک باز کند .
وی افزود: حوزه امور کارکنان باید قدرت انعطاف، چابکی، پاسخگویی و مناسب شان همکاران را داشته باشدبا این روحیه و ابتکار عمل می توان خون جدیدی در بدنه امور کارکنان ترزیق کردونقش های موثرتری را ایفا نمود.
مدیر عامل بانک همچنین با قدردانی از زحمات ایزدی در اداره کل رفاه کارکنان ، پرویز نجفیان را به عنوان رییس این اداره کل معرفی کرد و گفت: در حوزه رفاه کارکنان با شاغلان، بازنشستگان و خانواده همکاران در ارتباط هستیم و این نیازمند هماهنگی بیشتر و تعامل سازنده تر با همه بخش های بانک است.
وی رفتار صحیح با بازنشستگان و تعامل مناسب، ساماندهی صندوق های بازنشستگی و شرکت تامین آتیه، سامان دهی امکانات رفاهی و درج تصویر مثبت در ذهن کارکنان را ناشی از عملکرد مطلوب این اداره کل در حوزه رفاهی، ورزشی، درمان و امکانات رفاهی عنوان کرد و افزود: با تبعیت کردن از فرامین کلی از راس راهبردی در چارچوب درستی در حوزه منابع انسانی کار کنیم.منتظر تحول هستیم و باید کار جدیدی در این حوزه انجام شود و طرح نو ایجاد گردد.
 
در ادامه علیرضا بلگوری عضو هیات مدیره طی سخنانی گفت : مسکن مهر بار مضاعفی را بر دوش بانک نهاد اما همه همکاران در شعب و مدیریت ها با همدلی و همکاری با یکدیگر آن را به سرانجام رساندند و در حال حاضر در مرحله فروش اقساطی هستیم.
وی افزود : ادعای ما این است که بانک مسکن تنها بانک تخصصی در حوزه مسکن و ساختمان است و تجربه ای که در بانک مسکن وجود دارد حتی در بانک مرکزی وجود ندارد و ما خود را متولی بخش مسکن و ساختمان می دانیم. بر این اساس به سمتی می رویم که مسکن مهر در ریل خود قرار گرفته است. یک سری مشکلات دارد ولی در آخر راه هستیم .
عضو هیات مدیره با اشاره به تخصصی و توسعه ای بودن بانک مسکن تصریح کرد: بانک مسکن باید بازوی اجرایی دولت و وزارت را باشد و به دولت در خروج از رکود کمک نماید.
بلگوری یکی از مشکلات اساسی در اقتصاد را کمبود نقدینگی عنوان کرد و گفت : همه بخش های اقتصاد از عدم نقدینگی رنج می برند. بازار سرمایه رشد نکرده و اقتصاد ایران عموما بانک محور است.
وی افزود: ما در حوزه بانک تخصصی، توسعه ای یکی از راهکارهایی که دنبال هستیم از ظرفیت های بازار سرمایه استفاده کنیم و با توجه به ابزارها و نهادهایی که وجود دارد بتوانیم قسمتی از جذب منابع بنگاه ها را در دست بگیریم.
بلگوری ایجاد صندوقهای زمین و ساختمان و شرکت تامین سرمایه تخصصی را در کمک به اتصال بازار پول و سرمایه تاثیر گذار دانست و افزود: برای کار کردن در حوزه تخصصی ما ناگزیر به سمت ایجاد دو اداره متفاوت در حوزه اعتبارات بودیم. هر دو اداره اهمیت و جایگاه خاص خود را دارد در اداره اعتبارات کارهای جدید وجود دارد و باید آیین نامه ها و دستورالعمل های جدید را طراحی و به اجرا بگذاریم.
عضو هیات مدیره در ادامه با تاکید بر اهمیت رعایت ضوابط و بخشنامه ها، گفت : باید از این پس نقش اعتبارات در بانک پررنگ تر شود.
در ادامه قاسمی مدیر امور اعتبارات طی سخنانی تغییرات مدیریتی را نشانه بلوغ سازمان عنوان کرد و افزود : امیدوارم این تغییرات نشانه خیر برای بانک، مردم و همکاران باشد.
در ادامه جعفر آقا ملایی دیگر عضو هیات مدیره در خصوص اقدامات اداره کل رفاه کارکنان گفت: در اداره رفاه کارکنان در این مدت اتفاقات بسیار خوبی در بانک رقم خورد که برای نمونه باید به انجام چکاپ سلامت همکاران در کل کشور، سلامت کارکنان در تهران و کل کشور، توسعه ورزش، مسایل مربوط به بازنشستگان و کمک های پزشکی و درمانی اشاره کرد.
وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در اداره کل امور کارکنان زحمات انان را در بحث حقوق و فوق العاده خاص کارکنان با اهمیت دانست و بر ادامه این راه و رسیدن به نتیجه مطلوب تاکید کرد.
آقا ملایی در ادامه افزود : افزایش امتیاز سختی شرایط کار، افزایش امتیاز شغل و شاغل ، بررسی جدول طبقه بندی مشاغل مدیریتی، سنجش رضایت شغلی ، ایجاد کانون ارزیابی معاونان مدیریت و روسای دوایر از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد.
عضو هیات مدیره در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته در اداره کل آموزش گفت : وضعیت آموزشی ما بسیار خوب بود و امیدواریم با توجه به تجربیات خوب در شعبه آموزش های کاربردی و کارگروهی را بیشتر توسعه دهند .
در ادامه محسن عزیزی عضو هیات مدیره نیز در سخنانی صنعت بانکداری را صنعتی پویا دانست وگفت : نمود این پویای باید خود را در سازمان نشان دهد و تغییرات ساختاری به رشد بیش از پیش بانک کمک می کند.
وی با قدردانی از زحمات کارکنان تقدیر و آرزوی توفیق بیشتر برای مدیران جدید تصریح کرد: این تغییرات ساختاری شامل حال همه ساختار بانک خواهد شد و به مرور بانک به سمت این تغییرات پیش خواهد رفت و تغییرات موجب شکوفایی بانک خواهد شد.
آخرین بروزرسانی 1394/10/2

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین