نمایش اخبار نمایش اخبار

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن:

بانک مسکن ۶۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به سیل زدگان پرداخت کرد

بهار امسال تعداد زیادی از شهرها و روستاهای سراسر کشور در اثر بارش های سیل آسا، دچار حادثه سیل شدند.

رضا صالحی شهرابی، رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، با بیان اینکه طی ماه های گذشته روند تسهیلات دهی و حمایت از آسیب دیدگان در حادثه سیل سال جاری از سوی شعب مختلف بانک مسکن با سرعت مناسب انجام شده است، اظهار کرد: مطابق با دستورالعمل ابلاغ شده، شعب بانک مسکن از اوایل سال جاری تا تاریخ 12 دی ماه ، مجموعا 32 هزار و 656 فقره تسهیلات در قالب قرض الحسنه و همچنین سایر عقود به سیل زدگان 21 استان کشور اعطا کرده اند.

وی با بیان اینکه تسهیلات اعطایی در سه محور شامل« تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری»، « تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی» و همچنین « امور معیشتی و لوازم خانگی» به متقاضیان تعلق گرفته است، گفت: از مجموع 32 هزار و 656 فقره تسهیلات پرداخت شده، 1.039 فقره تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی شهری، 9 هزار و 245 فقره به بازسازی واحدهای مسکونی روستایی، 14 هزار و 649 فقره برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی و نهایتا 7 هزار و 723 فقره برای گذران امور معیشتی و خرید و لوازم خانگی اختصاص پیدا کرده است.

وی در عین حال تاکید کرد: مجموع تسهیلات پرداخت شده از سوی شعب بانک مسکن در استان های مختلف بر مبنای پرونده های معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی بوده است. شعب بانک نیز با آمادگی کامل تلاش کرده اند تا به تمامی درخواست های تایید و معرفی شده با سرعت مناسب پاسخ دهند.

صالحی به ارزش تسهیلات اعطایی تا پایان آذرماه امسال اشاره کرد و افزود: کارنامه عملکرد بانک مسکن در حوزه تسهیلات دهی به سیل زدگان نشان می دهد از ابتدای ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات به شعب بانک تا پایان 12 دی ماه، ارزش تسهیلات پرداخت شده مجموعا معادل 673 میلیارد و 539 میلیون و 600 هزار تومان بوده است که از این رقم، 383 میلیارد و 112 میلیون و 100 هزار تومان در قالب تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت شده است.

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن همچنین بیشترین تسهیلات اعطایی به لحاظ ارزش ریالی را متعلق به محور بازسازی واحدهای مسکونی روستایی دانست و گفت: از مجموع رقم تسهیلات پرداختی، بیشترین میزان به حوزه بازسازی واحدهای مسکونی روستایی به ارزش 359 میلیارد و 792 میلیون تومان اختصاص داشته است. پس از این بخش، ارزش تسهیلات اعطایی برای تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری معادل 148 میلیارد و 508 میلیون و 100 هزار تومان، بخش امور معیشتی و خرید لوازم خانگی معادل 113 میلیارد و 424 میلیون و 500 هزار تومان و ارزش تسهیلات پرداختی برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری معادل 51 میلیارد و 815 میلیون تومان بوده است.
به گفته صالحی، اعطای تسهیلات به آسیب دیدگان سیل سال جاری تا زمان پاسخ دهی به تمامی تقاضاها ادامه خواهد داشت. ضمن آنکه تاکنون بانک مسکن توانسته تمامی اعتبار ابلاغی به شعب را در قالب تسهیلات به متقاضیان تخصیص دهد.
آخرین بروزرسانی 1398/10/26