فهرست اخبار فهرست اخبار

مدیر شعب بانک مسکن استان: انبوه سازان بخش مسکن با بانک مسکن در یک خانواده اند

نشست مدیر شعب استان با انجمن انبوه سازان

در جلسه هماهنگی هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن با مسئولین بانک مسکن عنوان شد: با انعقاد تفاهم نامه همکاری با فعالین بخش مسکن، مشترکا در تامین مالی و ساخت مسکنی مناسب و ارزان برای متقاضیان اقدام خواهیم نمود.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان مرکزی: با تعامل بیشتر بانک مسکن با انبوه سازان، مسیر ساخت و ساز و تولید مسکن هموارتر می شود.

کسری امیری راد: سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال جاری چراغ سبزی برای ورود انبوه سازان به شعب و مشارکت با بانک بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی؛ در نشست هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان مرکزی با مسئولین مدیریت شعب بانک مسکن استان که به میزبانی بانک و در دفتر مدیر شعب استان تشکیل شد؛ امیری راد رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان، با تقدیر از هم افزائی بانک مسکن در سال های اخیر در راستای توسعه خدمات و محصولات و نیز گسترش دامنه مشتریان هدف خود از جامعه سازندگان حرفه ای و انبوه ساز گفت: در شرایط فعلی که روند مسکن و مصالح ساختمانی صعودی است و متقاضیان مسکن به دنبال شرایط اقساطی مسکن می باشند؛ بانک و سیاست های اعتباری آن می تواند راه گشای مردم در دستیابی به مسکنی مناسب، ارزان و در عین حال ایمن و مستحکم باشد.

وی افزود: بانک امسال نیز همچون سال گذشته، سیاست های خود در بخش اعتبارات را انبساطی تدوین کرد و بار دیگر در راستای حمایت از تولید مسکن گامی بلند یرداشت.  

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان مرکزی تصریح کرد: امسال خط تولید مسکن در استان به نسبت سال های گذشته سیری صعودی دارد و جامعه انبوه سازان پویاتر از گذشته مشغول فعالیت می باشند. امیری راد اظهار داشت: اگر چه تسهیلات بانک می تواند برای سازندگان مسکن و متعاقبا خریداران واحدهای احداث شده، گره گشا باشد، لیکن رشد روز افزون قیمت نهاده های ساختمانی به تدریج افزایش قیمت مسکن را به دنبال داشته، رقم تسهیلات بانک در مقایسه با جهش قیمت مسکن را ناچیز می نماید و می طلبد با هم اندیشی مسئولین بانک و فعالان حوزه مسکن، راهکاری در جهت ممانعت از رشد حباب گونه قیمت ها در این بخش اندیشه شود.

وی همچنین در درخواست خود از مسئولین بانک خواست؛ با شناختی که بانک از انبوه سازان حرفه ای مسکن در استان دارد و به جهت بازگشت سرمایه انبوه ساز تا پیش از فروش واحدهای احداثی- در جهت تقویت بنیه مالی ایشان در تکمیل پروژه ها- ، بانک، آورده خود را به میزان بیشتر و زودتر از موعد مقرر به حساب سازنده منظور کند.

حمید رضا زمرد، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در این نشست، با طرح پیشنهاد اعطای تسهیلات خرید ماشین آلات دست دوم و نیز پیشنهاد اعطای تسهیلات ساخت مسکن در واحدهای اداری-تجاری؛ اظهارداشت:  این دو پیشنهاد خصوصا در ساخت مجتمع های مسکونی توسط پیمانکاران و انبوه سازان حرفه ای در مناطق بافت فرسوده شهری که بعضا بیش از نیمی از واحدهای قابل احداث آن کاربری اداری و یا تجاری دارند، برای بانک مسکن، سازندگان و هم متقاضیان حائز اهمیت می باشد.

ابوالفضل ملکی مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان، پیشنهاد تنظیم اسناد رهنی بانک در قراردادهائی که با شهرداری بسته می شود را ارائه داده گفت: این مهم، وثیقه مطمئن و قابل قبولی را در اختیار بانک قرار داده و بانک، خاصه در طرح های دولتی با اطمینان بیشتری نسبت به آزادکردن آورده خود اقدام می کند. ملکی با تقدیر از حمایت های مالی بانک از جامعه انبوه سازان و فعالان بخش مسکن استان اظهار داشت: شایسته است طرف مقابل نیز منابع مالی، امور بانکی و حساب های خود را در بانک مسکن متمرکز و بانک را در فرایند تجهیز منابع و تخصیص آن یاری دهد.

در ادامه، احمد علی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در سخنان خود، بخش مسکن را مولد در اقتصاد و پیشران دیگر صنایع در کشور تلقی نمود و بانک تخصصی مسکن را بانک عامل دولت در تامین مالی تسهیلات مسکن دانسته گفت: رسالت حمایت از شرکت های تولید کننده، جامعه سازندگان و نیز مردم به عنوان استفاده کنندگان از تسهیلات از دیرباز در ردیف اهداف و سیاستگزاری های بانک قرار داشته ودارد.

جعفری اظهار داشت؛ بانک در کنار جامعه انبوه سازان و فعالین بخش مسکن در یک خانواده بزرگ قرار داشته و جملگی؛ تامین مالی و تهیه سرپناهی امن و مناسب برای مردم را در راس اهداف خود قرار داده و متعاقبا دغدغه کمک به اشتغال، تولید، توسعه و رونق اقتصادی کشور را دارند.

وی گفت: بانک از مردم انتظار دارد، با سپرده گذاری و مشارکت در طرح های توسعه ای از یک سو و با بازپرداخت به موقع بدهی ناشی از دریافت تسهیلات خود به بانک، در تجهیز منابع مشارکت کنند. بانک همچنین  از فعالان حوزه مسکن و ساختمان، ادارات و سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی ذیربط و از جامعه انبوه سازان حرفه ای و غیرحرفه ای دعوت می کند، با تمرکز وجوه و نیز تجمیع فعالیت های بانکی خود در این بانک توسعه ای – تخصصی، مانع خروج پول از چرخه مسکن و مصرف آن در دیگر بخش های غیرضرور اقتصادی شوند.

مدیر شعب استان مرکزی در پایان، خواستار انعقاد تفاهم نامه همکاری با نهادهای بخش مسکن استان، همکاری در اجرای مفاد آن از سوی طرفین و حمایت و نیز نظارت بر حسن اجرای آن از سوی مسئولین ارشد استان شد.  

   

آخرین بروزرسانی 1399/6/29