فهرست اخبار فهرست اخبار

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی از عملکرد بانک مسکن تقدیر کرد.

تجلیل معاون استاندار از بانک مسکن

در جریان برگزاری کارگروه اشتغال در استان مرکزی ، از مدیر شعب بانک مسکن استان و دو بانک دولتی دیگر به پاس اعطای تسهیلات اشتغال زائی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تجلیل شد.

اهدای لوح تقدیر از سوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی به مدیر شعب بانک مسکن استان

 

فرخی، معاون استاندار مرکزی: عملکرد بانک مسکن استان در اعطای تسهیلات و ایجاد اشتغال برای مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)قابل تقدیر است.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی، در جریان برگزاری جلسه کارگروه  اشتغال استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندر مرکزی در محل سالن جلسات استانداری، سعید فرخی، معاون استاندار با تجلیل از عملکرد برخی بانک ها در استان در امر اعطای تسهیلات بانکی خاصه در بخش تولید و ایجاد اشتغال، از مدیران شعب بانک های برگزیده در این بخش از جمله بانک مسکن استان، به پاس بیشترین حجم اعطای تسهیلات در نیمه نخست سال جاری تقدیر کرد.

فرخی در این جلسه اظهار داشت: در شرایط سخت اقتصادی کنونی، مشکلات موجود در بنگاه های اقتصادی طبیعی است و سعی داریم با استفاده از همه ابزارها، مانند کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و اختیارات شورای تامین به مشکلات رسیدگی کنیم.

وی گفت: در نرخ بیکاری نسبت به سالهای گذشته، بهبود حاصل شده و تعداد پروانه و صدور مجوز بهره برداری و جوازهای تاسیس افزایش داشته و نرخ واحدهای دارای حقوق معوق 50 درصد و تعداد کارگران دارای معوق 76 درصد کاهش یافته است و با وجود شرایط سخت، وضعیت خوبی را شاهد بوده ایم.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد؛ اگرچه فاصله استان مرکزی با برخی استان ها در جذب اعتبارات تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه زیاد است و ادامه این روند برای آینده استان مناسب نیست، لیکن عملکرد ضعیف برخی بانک ها در اعطای تسهیلات در بخش تولید و ایجاد اشتغال در مقایسه با برخی دیگر از بانک های دولتی قابل توجیه نبوده، انتظار می رود بانک ها منابع خود را در طرح های تولیدی خصوصا به افراد و شرکت های معرفی شده از سوی نهادهائی چون کمیته امداد و بهزیستی که قطعا به صورت گزینشی انتخاب و در جهت ایجاد اشتغال به بانک ها معرفی شده اند، به کار گیرند.

وی اظهار داشت: هم اینک تمایل بانک ها بیشتر به سرمایه در گردش و اعطای تسهیلات با نرخ سود آزاد به افراد حقیقی و حقوقی (فارغ از بکارگیری آن در بنگاه های اقتصادی زودبازده و اشتغال زا) است و از این حیث عملکرد بانک ها در اعطای تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه که تنها راه انفعال اشتغال و رونق تولید در کشور به شمار می آید مطلوب به نظر نمی رسد.

فرخی در پایان با تمجید از عملکرد چند بانک استان در بخش اعطای تسهیلات اشتغال زائی به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی، با اهدای لوح تقدیر؛ از احمد علی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان به پاس استقبال از اعطای تسهیلات در این بخش، اعطای 27 فقره تسهیلات تا پایان مردادماه سال جاری و تشکیل پرونده 60 پرونده تسهیلاتی دیگر به ارزش 61میلیارد ریال در شعب این بانک،تقدیر کرد.
آخرین بروزرسانی 1399/7/7